Betonowy fundament pod dom szkieletowy

Jaki fundament wybrać?

Każdy budynek musi mieć solidne podstawy, które gwarantują bezpieczeństwo i wytrzymałość. Domy budowane w lekkiej technologii również, także domy szkieletowe lub drewniane muszą mieć fundament w postaci płyty lub ławy fundamentowej. Co prawda, lżejsze konstrukcyjnie domy szkieletowe umożliwiają zastosowanie „lekkiej” podstawy.

beton Jelenia Góra

Rodzaje betonowych fundamentów

Płyta fundamentowa sprawdza się na podłożu o słabej nośności. Świetnie nadaje się do mniejszych budynków, gdzie jest możliwość wylania jednej płyty pod cały obiekt. Wykonanie płyty fundamentowej z firmą beton Jelenia Góra jest szybkie i nie wymaga dodatkowych prac jak w przypadku ławy, ale niezbędne jest przygotowanie gruntu warstwą drenażową.

Ława fundamentowa to bardzo popularna metoda, wykorzystywana przy budowie domów jednorodzinnych. Umożliwia przeniesienie obciążenia bezpośrednio na grunt, dlatego wykonuje się ławy dla każdej ściany, czy to nośnej czy działowej. Do jej wykonania stosuje się do podkładu chudy beton, na który wylewana jest kolejna warstwa betonu. Grubość i szerokość ławy fundamentowej zależą od kliku czynników m.in. od obciążenia fundamentów i jakości podłoża.

Wybierając fundamenty pod dom szkieletowy warto przeanalizować parametry i wielkość budynku oraz charakterystykę gruntu, na jakim ma być posadowiony dom. Jeżeli planujemy budowę małego i lekkiego budynku możemy zastosować nawet słupy betonowe, które będą w całości stanowić fundament punktowy. Wybierając odpowiednią betoniarnie,  zadbajmy o to by miała w swej ofercie beton z dostawą Jelenia Góra. Dzięki temu zamówimy pełną usługę z transportem.

 

Budujemy domy szkieletowe w całej Polsce!

Domy szkieletowe - drewniane domy modułowe
Domy z drewna
Domy szkieletowe - drewniane domy modułowe